Сторінка психолога ЗДО

Сторінка психолога ЗДО

ПЕДАГОГІКА НІЖНОСТІ. ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Похожее изображение

     Усі батьки мріють, щоб їхні діти виросли здоровими, щасливими й добрими людьми; щоб вони могли сповна насолоджуватися життям і радіти кожному дню, були впевнені в собі й здатні протистояти труднощам. Для цього слід виховувати дитину в атмосфері взаєморозуміння, кохання й ніжності.

        Виховання дитини — процес складний і часом непередбачуваний. Якщо поведін­ка сина чи доньки викликає занепокоєння, поміркуйте, чи достатньо уваги, піклування й ніжності отримувала останнім часом ваша дитина?

     Батьки за будь яких обставин мають пам’ятати про «три кита» педагогіки ніжності.

          Зоровий контакт — люблячий погляд батьків, готовність відреагувати на плач, сміх, будь-який рух дитини. За допомогою самого лише погляду батько чи мати може заспокоїти, підтримати, розвеселити малюка, але й покарати теж. Дитина потребує зорового контакту з батьками від самого народження.

        Фізичний контакт — це і «телячі ніжності», і «ведмежі витівки». Усе залежить від віку, індивідуальних особливостей розвитку дитини та її темпераменту. Ди­тина ніколи «не переросте» потребу в фізичному контакті, з віком змінюється лише форма його прояву. Що старша дитина, то далі вона віддаляється від бать­ків, але їй все одно необхідний фізичний контакт із ними у формі поцілунків, дружніх поплескувань, обіймів тощо.

         Пильна увага — дає змогу малюкові відчути, що він для вас — найважливіший у цілому світі. Якомога більше часу щодня батьки повинні присвячувати сво­їй дитині і тільки їй, забувши про свої «дорослі» справи. Це може бути спільна діяльність з дитиною — гра, бесіда, читання книги тощо. Ніщо не повинно відво­лікати дорослого від взаємодії з дитиною.

Психологічний комфорт дуже важливий для нормального розвитку малюка. Щоб дитина почувалася захищеною, задовольняйте її потребу у вашій увазі й піклуванні, не забувайте проявляти до неї ніжність і ласку, обіймати й цілувати її.

Батьківської любові багато не буває!

Похожее изображение

Протидія Булінгу в закладі дошкільної освіти

Наказ «Про організацію роботи в ЗДО № 9 «Світлячок» СМР щодо протидії булінгу (цькування)»

План заходів щодо запобігання і протидії булінгу в ЗДО № 9 «Світлячок» СМР у 2023-2024 навчальному році

План заходів щодо запобігання і протидії булінгу в ЗДО № 9 «Світлячок» СМР у 2022-2023 навчальному році

Порядок виявлення, розгляду та реагування на випадки булінгу в закладі освіти

Номер телефону 1547 Урядової гарячої лінії з попередження домашнього насильства; телефонні номери Національної дитячої «гарячої» лінії 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного).

Телефони довіри:
– Дитяча лінія :  116-111 або: 0-800-500-225 (з 12.00 до 16.00);
– Гаряча телефонна лінія щодо боулінгу:  116-000;
– Гаряча  лінія з питань запобігання насильству: 116-123 або: 0-800-500-335;
– Уповноважений Верховної Ради з прав людини:  0-800-501-7 20;
– Уповноважений Президента України з прав дитини:  044-255-76 -75;
– Центр надання безоплатної правової допомоги:  0-800-213-103;
– Національна поліція України:  102.

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу

1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити завідувача ЗДО про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2. На ім’я завідувача ЗДО пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).

3. Завідувач ЗДО видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник ЗДО та інші зацікавлені особи.

Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу та відповідальність осіб

Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти  повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

     У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.
Але за будь-якого рішення комісії  керівник закладу забезпечує психологічну підтримку всім учасникам випадку.

  Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається  в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.
Психологічний супровід таких осіб здійснює практичний психолог.

Телефони довіри:
– Дитяча лінія :  116-111 або: 0-800-500-225 (з 12.00 до 16.00);
– Гаряча телефонна лінія щодо боулінгу:  116-000;
– Гаряча  лінія з питань запобігання насильству: 116-123 або: 0-800-500-335;
– Уповноважений Верховної Ради з прав людини:  0-800-501-7 20;
– Уповноважений Президента України з прав дитини:  044-255-76 -75;
– Центр надання безоплатної правової допомоги:  0-800-213-103;
– Національна поліція України:  102.

Відповідальність

Запам’ятайте самі та навчіть свою дитину про відповідальність за заподіяння шкоди іншій особі. До адміністративної відповідальності притягуються з 16 років, а до того відповідальність за вчинки дітей несуть їхні батьки.

Булінг – штраф 850-3400 грн., громадські роботи від 40 до 100 год. (ст.173-4 КУпАП).
Викрадення чужого майна (крадіжки, шахрайство)— штраф, виправні роботи до 1 міс., адмінарешт — 5-10 діб, повторно — збільшений штраф, виправні роботи — 1-2 міс., адмінарешт — 10-15 діб (ст. 51 КУпАП).

Дрібне хуліганство (нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії) — штраф, громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт до 15 діб (ст. 173 КУпАП).

Ухиляння батьків від виконання обов’язків стосовно виховання дітей теж тягне за собою адміністративну відповідальність, адже відповідно до ст. 50 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані: виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей.

Нормами цього закону не передбачається внесення змін до Кримінального кодексу України стосовно запровадження кримінальної відповідальності за скоєння правопорушень, пов’язаних з булінгом (цькуванням), оскільки скоєння правопорушником при вчиненні булінгу (цькування) інших дій, кваліфікуються відповідними статтями Кримінального кодексу України, зокрема – заподіяння тілесних ушкоджень різних видів тяжкості тощо. За такі дії з 16 років, а в окремих випадках з 14 років настає кримінальна відповідальність:

Побої і мордування — умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень, — штраф, громадські роботи на строк до 200 годин, виправні роботи — до 1 року, групове — обмеження/позбавлення волі до 5 років (ст. 126 Криімнального кодексу України).

Погроза вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози — арешт на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 2 років (ст. 129 ККУ).

Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, — штраф, арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років. Групове хуліганство — обмеження волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк до 4 років (стаття 296 ККУ).

Умисне тяжке тілесне ушкодження — позбавлення волі на строк від 5 до 8 років (ст.121 ККУ).

Умисне легке тілесне ушкодження — штраф, громадські роботи на строк до 200 годин, виправні роботами на строк до одного року (ст. 125 ККУ).

Отже, при вчиненні подібних дій стосовно вашої дитини варто обов’язково фіксувати побої і звертатись до поліції за номером 102. Після того, як дитину визнають потерпілою, звертайтесь за призначенням адвоката, гарантованого державою, до найближчого центру/бюро правової допомоги:

Кожна дитина або її законний представник мають право звернутись і отримати безоплатну консультацію юриста. У разі потреби представляти інтереси в суді — усі без виключення діти мають право на призначення адвоката (юриста) за рахунок держави.

Пам’ятка для осіб які постраждали від торгівлі людьми/ посадових осіб, відповідальних за встановлення статусу такої людини

16 листопада Міжнародний день Толерантності