Відбувся освітній форум педагогів дошкільної освіти Сумщини «Дошкілля Сумщини: виклики, досвід, інновації»

На базі нашого Закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 9 «Світлячок» Сумської міської ради 30 листопада 2023 року  відбувся освітній форум педагогів дошкільної освіти Сумщини «Дошкілля Сумщини: виклики, досвід, інновації», який зібрав 146 педагогів дошкільної освітньої галузі.

З вітальним словом до педагогічної спільноти звернувся Володимир АРТЮХ, голова Сумської обласної державної адміністрації, який відмітив важливу роль педагогів у реалізації складних завдань дошкільної освіти в умовах воєнного стану та висловив подяку педагогічному загалу за внесок у збереження світу дитинства.

До вітального слова приєдналися Костянтин ТОВСТУХА, заступник голови Сумської обласної ради, Олексій ДРОЗДЕНКО, начальник Сумської міської військової адміністрації, Анатолій БЕЗПАЛЮК, представник дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), координатор освітніх програм.

Ніна ОМЕЛЬЯНЕНКО, голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» у вітальній промові зазначила роль та значимість дошкільної освіти в реаліях сьогодення, та виконала приємну місію, вручивши дипломи переможцям Всеукраїнського фестивалю кращих практик «Сучасне дошкілля під  крилами захисту».

Вікторія ГРОБОВА, директор Департаменту освіти і науки Сумської міської державної адміністрації, привітала педагогів-дошкільників, зазначила, що дошкільна освіта була і є невід’ємною складовою системи освіти України, стартовою платформою особистісного цілісного розвитку дитини. Звернула увагу на питання, які хвилюють: батьків, педагогів закладів дошкільної освіти, усіх, хто відповідно до своїх посадових обов’язків визначає вектор руху дошкільної освітньої галузі:

• як організувати роботу закладів дошкільної освіти в умовах сьогодення?
  • як забезпечити максимально можливу безпеку для кожної дитини, кожного працівника?
  • які конче необхідно вжити для подолання освітніх втрат, щоб освітній процес був мобільним і ефективним?

Професійним досвідом під час форуму ділилися педагоги ЗДО № 8, 9,  14, 15, 20, 28, 38, СПШ №14, а саме: пріоритетними аспектами забезпечення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в умовах сьогодення; ефективними формами взаємодії з дошкільниками в укритті; новою філософією харчування в закладах дошкільної освіти; психосоціальною підтримкою суб’єктів освітнього процесу в умовах надзвичайних ситуацій; формуванням навичок культури безпеки  у дітей дошкільного віку; формуванням соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку з використанням універсального дидактичного посібника з доповненою реальністю «Мандруємо Україною»; ляльковим театром для розвитку навичок у дошкільників – «Іскорки суперсил»; брати активну участь в музичному інтенсиві, виконувати вправи психосоціальної підтримки та відновлення.

Атмосфера заходу була емоційною,  інформативною та теплою.